13.09.2016

DORI szuka nowej rodziny.
Sunia jest… po prostu UROCZA
Wesoły, ruchliwy bączek z radosnym uśmiechem na pycholu.
Ufna w stosunku do ludzi, przyjazna dla dzieci, jednak z uwagi na jej temperament wskazany kontakt ze „starszakami” . Lubi podróżować samochodem, poprawnie zachowuje się w domu – o ile ktoś akceptuje psa wylegującego się na kanapie!!! Na smyczy radzi sobie już dość dobrze.
Niestety nie radzi sobie z samotnością. Zostawiona sama piszczy i płacze. Dori bardzo potrzebuje kontaktu z ludźmi ale równie ważna jest obecność drugiego, przyjaznego i towarzyskiego psa. Dori będzie jego echem, będzie go naśladować, powtarzać jego zachowania zarówno te dobre jak i te niepożądane.

Dori ma ok. 4-5 lat, jest wysterylizowana, zdrowa. Przebywa w fundacyjnym DT Krakowie http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=2165.0

Dori na zdjęciach w towarzystwie swoich tymczasowych towarzyszy – Margo i Tobiego http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=2019.0.

 

Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.

 

14.09.2016

 

DARTH – będzie wspaniałym, wielkim psem … ale na razie jest szczenięciem – odważnym, ciekawskim, wszędobylskim. Zawsze głodny, zawsze chętny do zabawy a w łebku moc pomysłów by urozmaicić nudne życie domowników ;-) niekoniecznie ku ich zadowoleniu :-)

Przed nowym opiekunem długa droga by z tego dobrze zapowiadającego się dzieciaka wychować cudownego psa – OWCZARKA PODHALAŃSKIEGO

Dla Dartha szukamy nowej rodziny, odpowiedzialnej i w pełni świadomej zadania jakiego się podejmą. Podhalan nie jest psem łatwym w wychowaniu i prowadzeniu, to rasa dla ludzi mających doświadczenie i rozumiejących psie potrzeby.

Darth ma ok. 3 miesiące, waży 16 kg, rozwija się prawidłowo i jest zdrowy (wymaga udrożnienia kanalików łzowych, co przy najbliższej okazji zostanie wykonane). Wkrótce zostanie zaszczepiony.

Warunkiem adopcji jest m.in. podpisanie zobowiązania do kastracji w odpowiednim wieku, oczywiście prócz zapewnienia właściwych warunków bytowych, miłości i właściwej opieki.

Proszę do nas NIE DZWONIĆ jeżeli w ofercie macie wyłącznie budę i kojec!!!! http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=2166.0

 

Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.

 

Tymczasem cieszymy oczy urodą Dori, która nadal jest do adopcji !

 

  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.

 

 

24.09.2016

Mama dostała nowe imię - Emi.
Podobno była Azą... ale chyba jej były właściciel zapomniał jej o tym powiedzieć, bo nie znała tego słowa.
Zresztą zapomniał też o innych, ważniejszych rzeczach, np. o tym, że psa się karmi, więc przyjechała brudna, a pod skołtunioną sierścią nic tylko kości... i cyce, w których mleka zbyt mało na wykarmienie przychówku.
Emi jest sunią w typie owczarka podhalańskiego, właściwie sama jest jeszcze psim dzieckiem. Drobniutka, niewyrośnięta ale bardzo miła i na dodatek ze 100% podhalańskim charakterem.

Szczeniaki mają ok. 3-4 tygodni.

Córcia Ofra - kawał kluchy. Zapowiada się na mocny charakter, odważna i ciekawska.
Synuś Orkisz - dużo mniejszy od Ofry, chudziutki nieśmiałek. Mam nadzieję, że szybko odrobi straty i przybierze ciałka.

Opiekę nad białą rodziną przejęliśmy od Inspektoratu OTOZ Animals Zakopane.
To trudny i niewdzięczny rejon dla ludzi wrażliwych na psie nieszczęścia a my? po prostu mogliśmy pomóc.

http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=2168.0

 

Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.

Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.

 

26.09.2016

Nasza urocza Dori jest już w swoim domu :-) Zamieszkała z bardzo sympatyczną rodziną i dwoma psimi damami. Wygląda na to, że od pierwszych chwil poczuła się w nowym miejscu znakomicie :-)

Także biały psistojniak Darth dotarł do celu, choć nie bez przygód! Mały rozrabiaka w ostatnim dniu przed planowanym przyjazdem stęsknionej rodziny, szczenięcym zwyczajem pożarł coś, czego nie powinien. Efekt wiadomy! Szybka reakcja tymczasowych opiekunów plus leki zaserwowane przez doktora ekspresowo zaleczyły ból brzuszka i urwis z jednodniowym opóźnieniem trafił do swojego nowego domu. Nowej rodzinie życzymy wytrwałości ;-)

I oczywiście czekamy na foty!!!

 

 

A tymczasem w Fundacji....

jemy i rośniemy :-)

 

Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.   Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.  Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.

 

 

27.09.2016

 

I jest! Dori z nowymi siostrzyczkami :)

Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.

A to Darth z nowymi przyjaciółmi :-)

 

Zdjęcie użytkownika Fundacja Pasterze.   

 

UWAGA!!!
Spacer w Niepołomicach!!!

W najbliższą niedzielę 02.10.2016 o godzinie 14.00 spotykamy się na parkingu w Puszczy Niepołomickiej (trasa 75 z Niepołomic do Szarowa.

Parking usytuowany po obu stronach drogi, tak więc nie zabraknie miejsc postojowych dla nikogo.), by wspólnie pospacerować.
Zapraszamy osoby związane z Fundacją jak i sympatyków oraz każdego, komu na sercu leży dobro nie tylko berneńczyków i podhalanów.
Następnie w planach zaprezentowanie się naszych piesków na krakowskim rynku.

ZAPRASZAMY