http://pasterze.com.pl/components/com_jce/editor/tiny_mce/plugins/article/img/readmore.png);">

31 maja 2012 Meda i Nika były szczególnymi gośćmi w Przedszkolu nr 4 "Jarzębinka" w Słupcy http://www.przedszkole-jarzebinka.cba.pl/ gdzie spotkały się z grupą pięciolatków. "Biedronki" były zachwycone czworonogami, a my wolontariusze Fundacji Pasterze "Biedronkami". 

Dzieciaki pokazały, że umieją słuchać i potrafią szybko uczyć się nowego spojrzenia na wzajemne relacje z psami. Z wielką chęcią poznawały podstawowe zasady zachowania wobec obcych psów, doskonale kojarzyły fakty i świetnie odpowiadały na pytania. Brawa dla "Biedronek" !!

077pz

080pm

090pg

091po

103pk

104pr

105pn

Następnie do działania przystąpiła Nike.

099ps

102pt

119pmwvit

136pr

Po cieżkiej intelektualnej pracy należy się odpoczynek.

132pbl

Czas na wstęp do opowieści o dzieciach takich jak Jurek. Przemiłych, wrażliwych, mądrych i... nadzwyczajnie lękających się psów. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Ktoś z jego bliskiego otoczenia, niewykluczone, że z dobrymi intencjami, chcąc chronić dziecko, wpoił mu zachowanie niedopuszczalne w kontaktach ze zwierzęciem. Dowolnym zwierzęciem...

Gdy weszłyśmy na salę zobaczyłam obraz chłopca sparaliżowanego strachem. Siedzącego na ławce z podkurczonymi nogami i wyraźną chęcią wejścia w mysią dziurę. Wykonującego krótkie, gwałtowne ruchy, z szeroko otwartymi oczami i wzrokiem wbitym w psa.

Powiedziałam, że jest pierwszy w kolejce do pogryzienia przez obcego psa i wyjaśniłam jak powinien się zachowywać by tego uniknąć. Jurek jest w wieku mojego synka i tyleż samo potencjału w nim.

W połowie spotkania

105pn

I pod koniec zajęć. Zaznaczam, że nikt nie naciskał i nie prosił Jurka by przyszedł i przytulił się do psa.

129pb 130pbn

Obserwowanie jak zmienia się spojrzenie tych dzieci jest dla nas wolontariuszy Fundacji Pasterze niewymownie wzruszające i bardzo satysfakcjonujące. Dla takich chwil robimy to wszystko!